Posted by: lg5a | veebruar 8, 2010

Loeng “Narkomaania ohud”

Neljapäeval, 5. veebruaril 2010, toimus meil kolmanda ja neljanda tunni ajal loeng, mille nimi oli “Stay alive”. Seal räägiti narkootikumidest ja nende ohtudest. Algul saime paberi, kus tuli tabelist valida 5 väärtust, mis kellegi jaoks tähtis on. Pärast loeti hääled kokku ning esimese koha sai perekond (st seda valiti kõige rohkem). Me mõtlesime ka asjadele, mis viivad narkootikumide kasutamiseni ning meile näidati tabelit, millest selgus, et uudishimu pärast tarvitavad tüdrukud sagedamini narkootikume kui poisid.

Vahetunni ajal saime arvuti taga olla ja puhata. Kui tund algas, rääkisime diileritest ja lastest, kes saadetakse erikoolidesse, kuna nad tarvitavad narkootikume. Need koolid nägid välja nagu noortevanglad. Kõige noorem seal pidi olema 11., kõige vanem 17. aastane. Üks tüdruk on seal olnud juba 3 aastat.

Edasi vaatasime üht videot, kus oli mees, kes oli hakanud kanepit  suitsetama juba 14. aastaselt. 16 aastat hiljem lõigati talt ära pool kopsu ning mõlemad jalad olid mädanenud. Kaks nädalat peale selle saate ilmumist tapeti see mees ära. Ta soovitas meil videos mitte narkootikume kasutama hakata, kui me juhuslikult ei taha temasugused olla.

Peale seda jagati meid gruppideks ning me pidime plakatitele joonistama asju, miks tuleb narkootikumidest hoiduda.

Loeng oli väga lahe ja selliseid võiks veel olla.

Mida veel arvati:

* Loengupidajad olid väga lahked.

* Mina isiklikult arvan, et sellest loengust oli väga kasu. Varem ma arvasin, et kanep ei tee midagi, kuid meile näidati videot ühest narkomaanist, kes nägi väga halb välja …

* Narkootikume ei tohi hakata tarvitama esimest kordagi ja seda ei tohi proovidagi. Kõik, kes tarvitavad narkootikume, on alustanud väiksematest asjadest nagu suits, sigaretid ja siis kanep. Me kirjutasime oma plakati peale igasuguseid tarku sõnu:

“Ära alusta teed lõppu.”

“Kanep tõmbab sind.”


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: